שקוף

איך בוחרים תיק לבית הספר לשנת הלימודים

לקראת תחילת שנת הלימודים הורים רבים בוחנים כמה וכמה אפשרויות של תיקים שיתאימו לילדים עבור בית הספר. קיימת חשיבות רבה לרכישת התיק המתאים ביותר לכל ילד על פי גילו ובהתאם לכמות הפריטים שעליו לסחוב יום יום לבית הספר.

תיק לכיתות הנמוכות של בית הספר

ילדים צעירים אשר עולים לכיתה א' או ב' זקוקים בדרך כלל לתיק גדול, כיוון שיש להם הרבה ספרים ומחברות. לכן המגמה היא לרכוש עבורם בנוסף לתיק גם עגלת נשיאה לתיק. אפשר בקלות לחבר את התיק לעגלה וכך ללכת לבית הספר ובדרך חזרה הביתה בנוחות רבה. בדרך זו הילדים אינם צריכים לשאת את כל המשקל הרב של הציוד ולכן הדבר אינו מכביד על הגב שלהם.

שנת הלימודים

התאמה של תיקים לילדים

בבחירה של תיק לבית ספר, יש להתייחס לכמה נקודות שהן אקוטיות:

  • רכישה של מוצרים איכותיים המיוצרים במפעלים מתקדמים בעולם ולכן הילדים ייהנו מהתיקים האלו לאורך שנים רבות. כמו לדוגמה התיקים המעולים של jansport  אשר קיימים במבחר גדול של צבעים ויש בהם תחתית מזמש. בדרך זו התיק לא מתבלה גם לאחר תקופה ארוכה של שימוש בכיתה ובמקומות נוספים.
  • נוחות השימוש בתיק כאשר הוא מחולק לכמה תאים, כמו תא גדול עבור המחברות והספרים, תא קטן לפריטים נוספים כמו לקלמר, תא חיצוני רחב בצד התיק עבור בקבוק המים, תא קטן לפריטים החשובים כמו ארנק, טלפון סלולרי, מפתחות ועוד.
  • גודלו של התיק שיהיה תואם את כמות הפריטים שילד על פי גילו ובהתאם לכיתה שבה הוא לומד צריך, כמו לדוגמה 25 / 26 ליטר או לחלופין תיק גדול יותר של 34 ליטר. ההיצע של תיקי בית ספר הוא רחב מאד ואפשר לרכוש תיק קטן שיכול להיות שימושי לבית הספר וגם לחוגים או תיק גדול ליום יום.
  • ילדים רבים מביאים כל יום לבית הספר את המחשב הנייד שלהם. לכן חשוב לקנות תיק בית ספר שיש בו רובד מיוחד המותאם למחשב בגודל 13 או 15 אינטש. המעטפת מעניקה למחשב הנייד מיקום ספציפי שהוא מוגן מפני מכות או פגמים. מדובר בנושא שהוא חשוב ביותר ולכן ההורים קונים תיקים ייעודיים למטרה זו.

הנראות של תיקי בית הספר

לאחר הבחירה של התיק מבחינת הגודל, הפונקציונליות וההתאמה שלו לשנת הלימודים, נשאר לראות את הדגמים הקיימים כדי לקנות את הדגם המתאים ביותר לכל ילד. יש תלמידים שיעדיפו תיק בגוון חלק בצבעים כמו אפור, כחול, אדום חום ועוד. לעומת זאת יש תלמידים אחרים שיעדיפו תיק צבעוני עם הדפסים יפהפיים בגוונים של תכלת, בורדו, ירוק והמון שילובים מדהימים.

אחת המטרות של הילדים היא לבדל את התיק שלהם מתיקים אחרים שיש בכיתה וכך לא יוצר מצב שמתבלבלים ולוקחים תיק של מישהו אחר. לכן הם מעדיפים דוגמאות ייחודיות.

המאמר פורסם באדיבות פורטל ההורות https://parentszone.co.il/

לעוד מאמרים שמעניינים