שקוף

איך לבחור בוסטר ומושב בטיחות אונליין

בוסטר עבור הילד הקטן הוא חיוני לבטיחות הילד בזמן שמושיבים אותו ברכב ונוסעים אתו למקומות שונים. בהתאם לתקנים של משרד התחבורה יש לרכוש בוסטר בכל רכב לילדים הקטנים. קיימת החובה להסיע כל ילד בהתקן אשר נקרא מושב בטיחות לרכב, במשך השנים כאשר הוא גדל מעט חובה עליו לשבת ברכב בתוך בוסטר. הבוסטרים מתאימים לילדים מגיל 12-4 אך חובה עליהם להשתמש בהם עד גיל שמונה שנים או בהגיעם לגובה של 145 ס"מ.

מתי משתמשים בבוסטר ומתי במושב בטיחות?

קיימת תלות בין הגובה והמשקל של הילד אשר משפיעים על החובה להשתמש בבוסטר. הבוסטר מומלץ לגיל 6 עד גיל 12 שנים אך יהיו ילדים שכבר מגיל חמש יתחייבו לשבת בבוסטר. כאשר הילד נחשב לפעוט, חובה להסיעו במושב בטיחות עד גיל ארבע שנים. קיימים גם כסאות בטיחות אשר משלבים בוסטר והם מתאימים לשימוש כבר מגיל שנתיים. הבוסטר נועד להגן על הילד במקרה של תאונת דרכים חלילה. ולכן מחמירים בעמידותו ובתקני הבטיחות שלו.

מושב בטיחות

איך בוחרים בוסטר באונליין?

כאשר מעוניינים לרכוש בוסטר או כיסא בטיחות באונליין רצוי לבדוק שהוא מתאים לגיל הילד ומתאים לרכב. על הבוסטר לשמש את הילד כמה שנים ולהתאים להתפתחותו עם הגיל לכן על הבוסטר להיות בר כוונון שיתאים את עצמו לגדילה של הילד. חשוב שיהיה נוח לשימוש מומלץ לבדוק בתפריט של הפרסום האם ניתן לקצר ולהאריך את חגורת הבוסטר בקלות. אם הבוסטר מיועד לשימוש בשני רכבים רצוי לבחור בבוסטר רתמות כדי להקל לקשור היטב את הבוסטר ולהתאימו לשני הרכבים השונים.

כאשר לילד נוח לשבת על בוסטר, הדבר יכול להקל גם על הנוהג ברכב לכן חשוב שהבוסטר יהיה מאופיין עם שכבת ריפוד עבה לבלימת זעזועים, משענת לילדים וכרית לראש מתכווננות כדי להתאימם להעדפות הילד בצורה האופטימלית יוסיפו לנוחות השימוש בבוסטר. רצוי לבחור בוסטר במשקל קל ומערכת רתימה קלה לתפעול, כדי להקל על הרתימה גם כאשר ממהרים.

דוגמה לבוסטר בטיחותי

בוסטר בטיחותי עם מערכת נעילה קלילה היא קלה לתפעול. משענת גב בעלת שני מצבים להתאמה אופטימלית למושב הרכב,  בבוסטר מוטמעת מערכת הנותנת הגנה כפולה, מורחבת ומשודרגת עם כנפיים רחבות המעניקה הגנה מקסימלית לגוף ולראש משענת ראש מרופדת רב שכבתית המתכווננת ל – 6 מצבי גובה. לנוחות מקסימלית ותמיכה מלאה של גב הילד.

מערכת הידוק קלה לשימוש באמצעות יד אחת מקבעת במשיכה אחת את הבוסטר למושב באופן מוחלט בעזרת מנגנון הידוק קידמי – חיבורים המצמידים את הבוסטר למושב ומונעים את תזוזתו המקלים על חגירת הילד ובגיל מבוגר יותר יאפשר חגירה באופן עצמי ובטוח.

מפרט טכני

הבוסטר מיועד לגילאי 12-4 במשקל 15 ק"ג עד 36 ק"ג וגובה 150-96 ס"מ מידות 60 (ר) 102(ג) 41 (ע) ס"מ.

המאמר פורסם באדיבות פורטל ההורות https://parentszone.co.il/

לעוד מאמרים שמעניינים