שקוף

השתלת שיניים עושים רק בישראל

הזמן עושה את שלו והגוף הוא מכונה שלצערנו עם הזמן חלק מהרכיבים בה מתקלקלים. למזלנו היום הרפואה מתקדמת מאוד וניתן "להשיג חלקי חילוף" בדרכים מודרניות. השתלת שיניים נועדה להחליף שן טבעית שאיבדנו.

אובדן שיניים

אובדן שיניים הוא דבר לא נעים גם מבחינת הנראות וגם מבחינת ההרגשה ותפקוד הפה. יכולות להיות מספר סיבות לאובדן שן: שבירת שן, עקירה, מחלת חניכיים שגרמה לעששת, ריקבון, בעיה גנטית, חבלה או תאונה. בהיעדר שיניים מסוימות, עלולות להיווצר תופעות שונות של הפרעה בדיבור ובתנועות הפה כמו חיוך עקום. כמו כן נוצר לחץ על שאר השיניים בזמן האכילה, מה שעלול לגרום להפרעת אכילה ואף לפגיעה בשאר השיניים בגלל המאמץ.

השתלת שיניים

השתלת שיניים מתבצעת על ידי ניתוח שמטרתו לייצר תחליף מלאכותי לשיניים החסרות ולהביא את הפה לכדי תפקוד מלא ומאוזן עבור כל שאר השיניים הקיימות והבריאות. השתלת שיניים היא פתרון לטווח ארוך שחוסך מבנה מלא של שיניים תותבות, מטפל בבריאות הפה כולו ובתשתית החניכיים והלסת התומכת.

שיטות השתלת שיניים

ישנן שיטות שונות להשתלת שיניים, על פי השיטה והמצב של הפה הספציפי בטיפול, נקבע משך הטיפול הנדרש וגם משך ההחלמה הנגזר ממנו. ההבדלים המרכזיים בין השיטות הם החומר ממנו עשוי השתל – לרוב מתכת טיטניום או קרמיקה, וכן שיטת חיבור השתל לחניכיים שמשפיעה על הזמן הנדרש לשתל להתאחות ולהתחבר בצורה מלאה לחניכיים. יש הבדל גם ברמת הכתר עצמו שיכול להיות בציפוי פורצלן או מפורצלן מלא. בשיטות הקיימות בשימוש כיום, ניתן לצמצם את התהליך ממספר חודשים, לכמה שבועות בודדים ואף לבצע השתלת שיניים ייחודית ביום אחד.

הניתוח

גם לניתוח עצמו ישנן מספר שיטות אפשריות של חיתוך החניכיים לחשיפת האזור לקראת ההשתלה, ותלוי במנתח באיזו יבחר, ייתכן גם שימוש בלייזר לצורך שלב זה. לאחר תהליך זה יש להמתין כמה ימים עד להחלמת האזור ורק אז משתילים עצם חדשה כבסיס לשתל שמתלבש לאחר מכן ועליו כתר. משך הזמן בין השלבים ובחירה מדויקת של השיטה, תלוי ומותאם למצב הפה והמטופל. לניתוח אחוזי הצלחה גבוהים הנעים בין 95-90 אחוזים, תלוי מאוד בצפיפות העצם ואיחוי השתל עם העצם.

רק בישראל

התקשורת מלאה בפרסומות על טיפולים רפואיים בזיל הזול בארצות אחרות, ולצידן חשיפה של סיפורי אימה של מטופלים שהתנסו בהרפתקאות כאלו, נפגעו בצורה פיזית שייקח זמן רב, טיפולים וכסף לתקן אם בכלל אפשרי, וחוו עוגמת נפש רבה. בתחום הרפואה בכלל, והשתלות השיניים בפרט.

אין תחליף לביצוע תהליך איכותי ומקצועי במרפאות מוסמכות בארץ. המרפאות המבצעות את התהליכים הן מוכרות וידועות ואפשר לקבל עליהן חוות דעת והפניות מקופות החולים ומרופאי השיניים שאתם מכירים. כל טיפול כזה בארץ אחרת לאור המחיר הזול, עלול להתגלות כהימור לא מוצלח עם השלכות חמורות כגון דימומים ממושכים, זיהום חריף ואפילו נזק עצבי שלא ניתן לתיקון. לכן ההמלצה היא לבצע את כל מהלך השתלת שיניים רק בישראל.

למידע נוסף בנושא בריאות http://be-bari.com/

לעוד מאמרים שמעניינים