שקוף

טיפים לבחירת ציוד הצילום המתאים לכם

ישראלים רבים אוהבים לתעד סיטואציות ומיקומים שבהם הם נמצאים. לצורך כך הם רוכשים ציוד צילום מתקדם. אומנם המצלמות הקיימות בסמרטפונים הן איכותיות, אך ציוד ייעודי לצלמים הוא בטיב הרבה יותר גבוה ולכן המקצוענים רוכשים אותו.

ציוד לצילום

העיסוק בצילום מתחיל במקרים רבים כתחביב ועם השנים והלמידה הופך למקצוע. כדי לבצע צילומים ברמה גבוהה כל צלם רוכש כמה וכמה סוגים של עדשות שכל אחת מהן היא פונקציונלית למטרה מסוימת. כך אפשר לרכוש לדוגמה עדשות ייעודיות עבור צילום של נופים מרהיבים ולתאם את המרחק שהוא הנכון ביותר ואת זוויות הצילום המיטביות, כדי שהתוצאה תצא לא פחות ממושלמת. עדשות המתאימות לצילומי תדמית, לצילומים של חיות בר בתנועה, לחפצים ועוד.

מעבר לכך כדאי להשתמש בחצובות הקיימות בגדלים שונים וזאת כדי להניח עליהן את המצלמה. המטרה היא שהיא תמוקם בגובה הנכון כדי לקלוט סיטואציה ספציפית. לעיתים דרושה בצילומים סבלנות רבה עד שמגיע הרגע הנכון שאותו אפשר לתעד כיוון שהוא ייחודי. חשוב לרכוש את כל הציוד הנחוץ באתרים מובילים של יצרני המצלמות או בחנויות מקצועיות וזאת כדי לרכוש ציוד צילום שהוא ברמה מקצועית גבוהה ביותר ולכן גם התוצאות יהיו בהתאם.

מעבר לכך הצלמים לומדים את אופן השימוש בתוכנות ייעודיות כמו פוטושופ, כיוון שבאמצעותן הם מלטשים ומשפרים את נראותה של כל תמונה וכך האיכות שלה היא גבוהה מאד.

ציוד צילום

לימודי צילום

לימודי פוטותרפיה מיועדים לאנשים אשר מעוניינים להכיר כלי תקשורת אשר נוגע בלב האדם. ולחוות בכוחה של התמונה לחשוף רגש לעיתים רגש נסתר גם מהם היא עשויה לסחוף לחוויות ילדות ומביאה לשינוי בהתפתחות.

מטרת הפוטו תרפיה להעניק ללומדים קורס זה ידע וכלים מהעולם הוויזואלי כדי לעבוד עם מטופלים ויועצים שיגרמו להם שינוי והתפתחות. התלמידים יעברו תהליך חוויתי של העמקת ההתבוננות הפנימית שלהם וכן יזכו לליווי וחניכה והתנסות מעשית שתעזור להם לשלב צילום בעבודתם עם מטופלים יחידים, זוגות או ארגונים שונים.

תכני הקורס

מטרת הקורס היא להכיר אלמנטים ויזואליים ואת הקשר שלהם לעולם הנפש, לצלם ולהשתמש בצילום הפעיל להכרת ולהבנת האחר להבין מהי המשמעות בבחירת הצילומים של האלמנטים הוויזואליים.

תמונה מצולמת משמשת להתעוררות חלקים מסיפורי החיים כאשר מתבוננים בה. דבר המאפשר תהליך של עיבוד של חלקים לא מודעים. באמצעים וויזואליים מקדמים תהליכי שינוי והתפתחות אישית. צילום ככלי טיפול אשר מסייע לחשוף אמונות הגנות, חלומות, ויחסים לא מודעים.

פוטו תרפיה, פרקטיקום וכלים להנחיה בקבוצה

בחלק הראשון חושפים את התלמידים למושגים מעולם הנחיית קבוצות כבסיס לידע להנחיה וליווי קבוצה. באמצעות הכלים שנרכשו בקורס פוטו תרפיה, בחלק השני יושם דגש על סוגיות ודילמות אשר עולות מההתנסות בפרקטיקה של הנחיית קבוצות בשטח.

הקורס מיועד לתלמידים המסיימים את ההכשרה בקורס פוטו תרפיה ומעוניינים ליישם את השימוש בכלים שנרכשו בקורס שהנחו אותם וכן בליווי קבוצות ילדים, נוער ובוגרים.

המאמר פורסם באדיבות פורטל הלימודים https://2learn.org.il/

לעוד מאמרים שמעניינים