שקוף

טיפים למציאת עבודה בשנות ה – 20

רוב בני ה-20 חושבים שראשית עליהם לבחור קריירה לפני מציאת עבודה לכן ראשית הם נרשמים למכללות ולאוניברסיטאות כדי להתחיל ללמוד וחלקם לא מתנסים כלל בעבודה, או שהם עובדים בעבודות מזדמנות.

עבודה בגיל צעיר

כשהם מחפשים עבודה, ברוב המקרים אין להם מספיק ניסיון וגם אין מי שימליץ עליהם לעבודה היות שלא עבדו כלל. עולם העבודה הוא מאד תחרותי ותובעני יחסית לשנים הקודמות לכן יש להיות ערוכים וממוקדים בזמן שמחפשים עבודה מתאימה. מומחים מציעים לצעירים בני העשרים להתנסות ולעבוד עבודות שונות עד שימצאו את התחום שהוא המתאים ביותר עבורם ולהתייחס לשנים האלו כאל תקופה לבניית "הון זהותי" על ידי יצירת חוויות קטנות אשר יתגבשו עם הזמן לזהות העתידית. "אחת מעובדות של החיים היא שהעבודה תישאר עבודה, גם אם עוסקים בעיצוב אופנה או בהדרכת טיולי קיאקים, כי לא הכול הוא שחור לבן. סביר להניח שיהיו עבודות שלא יתאימו אבל המחשבה שהעבודה תהיה מושלמת דומה למחשבה שברגע שמתחתנים חיים באושר ועושר בלי לריב אפילו פעם אחת. במציאות, כל העבודות ומערכות היחסים הם עבודה, כך גדלים וכך רוכשים כישורים חדשים.

מציאת עבודה

טיפים למציאת עבודה

השלב הראשון הוא חיפוש עבודה בצפון באתרי חיפוש עבודה ואצל חברות כוח אדם. כמו כן ברשתות החברתיות וגם לשאול חברים ומכרים, כיוון שאולי ידוע להם על עבודה מסוימת שזקוקה לעובדים. בכל מקום יש פרויקטים מעניינים ומסקרנים ולכן חיפוש עבודה היא עבודה בפני עצמה כאשר נחשפים לאופציות השונות ומגבשים החלטות על המשך הדרך.

כאשר מחפשים עבודה רצוי להכין מראש את קורות החיים בעברית ולעיתים גם באנגלית ולשלוח מסמך זה לגורמים הרלוונטיים. על פי המשרה המוצעת כדאי להוסיף נתונים חשובים בקורות החיים או להוסיף מל מדוע המועמד חושב שמשרה זו מתאימה לו במיוחד ואיזה ערך מוסף הוא יכול להביא לתפקיד זה לאור היכולות שלו.

בני 20 שהם חסרי ניסיון צריכים להגדיר כמה תחומי חיפוש העבודה ולא להתמקד רק במקצוע אחד בלבד, לבדוק עולמות שונים וכך הם יקבלו גם קשת רחבה של הצעות עבודה.

ראיון העבודה

ראיון העבודה הוא אבן דרך משמעותית בסיכויים להתקבל למשרה זו או אחרת ולכן יש להיערך מראש ללמוד קצת על הפעילות של החברה לפני ההגעה לפגישה. חשוב להגיע בלבוש הולם במועד שנקבע ולעשות כל שניתן כדי לא לאחר כיוון שהרושם הראשוני הוא חשוב ביותר ואין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני. רצוי להביא עותק של קורות החיים צילומי תעודות השכלה, מכתבי הצטיינות או הוקרה והמלצות.

חשוב לענות לכל השאלות באופן נימוסי, ישיר, אינטליגנטי ומכובד ולהראות ביטחון עצמי כיוון שכל תנועת גוף מעידה על חששות מצד אחד או לחלופין ביטחון עצמי גבוה. בהתאם לכך המראיין יקבל החלטה אם המועמד מתאים או לא מתאים למשרה המוצעת.

לעוד מאמרים שמעניינים