שקוף

5 מקומות מומלצים בצפון הארץ

"קח מקל, קח תרמיל, בוא איתי אל הגליל" שרה להקת פיקוד הצפון, ובצדק רב. צפון הארץ מלא וגדוש מסלולי טיול מהנים עם נופים ירוקים ומדהימים, לא פחותים ביופיים מנופי אירופה, לרובם הכניסה היא אפילו ללא עלות, והם קרובים אלינו מאוד, מתאימים למשפחות, למבוגרים ולילדים, לנו רק נשאר לבחור לאן ולצאת לדרך.

אוטובוס טיולים

לא חשוב איזה מסלול טיול בצפון נבחר, מומלץ לשלב בו חברת הסעות בצפון. היתרונות של שימוש באוטובוס טיולים הם רבים. ניתן לצאת לטיול של כמה משפחות או חברים, ולבלות גם את זמן הנסיעה יחד ובכיף. מי רוצה לנהוג בפקקים, ולהגיע עייף ועצבני לטיול? עם נהג הסעות מקצועי וסבלני, כולנו יכולים להיות רגועים, ליהנות מהדרך ואפילו לשיר, לספר בדיחות וגם לשחק משחקי חברה שמתאימים לנסיעה באוטובוס. כשנגיע בבטחה ליעד, לא נצטרף לחפש חנייה לכל הרכבים, ואם מסלול הטיול הוא מעגלי, יחכה לנו בסופו אוטובוס ונהג ללא צורך להקפיץ רכבים ונהגים ולבזבז זמן. זהו תענוג של טיול והנאה מובטחת. כמובן שעל הדרך, גם נתרום לאיכות הסביבה כי נצמצם את כמות הרכבים על הכביש ואת זיהום האוויר.

רמת הגולן

רמת הגולן היא אזור אסטרטגי במדינת ישראל ויש לה גם משמעויות ביטחוניות שחשוב שנכיר. זהו אזור גבוה ולכן בטיול זה נוכל לכלול תצפית אל עמק החולה, עם סיפור מורשת הקרב של תל פאחר. כדאי לבקר גם בכפר דרוזי מג'דל שאמס, להכיר את המורשת הייחודית לעדה מעניינת זו ולטעום מהמאכלים הטעימים שיש בשוק המקומי ולסיים את הטיול הנפלא בתצפית בהר בנטל וקטיף דובדבנים.

צפת ופקיעין

סיור בגן המצודה ובעיר העתיקה של צפת, ברחובות ובגלריות המיוחדות. ממשיכים  לביקור בכפר הדרוזי פקיעין, עם כניסה למערת הרשב"י וכיכר המעיין. כניסה למרכז המבקרים והחנות של סבתא ג'מילה למוצרי קוסמטיקה טבעית, כדי להכיר את פועלה כולל האחריות החברתית בה היא פועלת בעיקר למען נשים.

טיול מים

שמורות הדן והבניאס בהן ניתן לטייל גם במסלול הליכה בנוף מדהים וגם להרטיב את הרגליים במפלים ובפלגי המים לאורך השמורות. נוכל לעצור בפינות ישיבה להיכרות עם הצמחייה המאפיינת את הנחלים וגם עם בעלי החיים אשר חיים בהם. לאחר החורף, הזרימה בנחלים ובשמורות חזקה ועוצמתית ונחמד מאד לראות זאת.

שמורת גמלא

מסלול המשלב הליכה ולימוד ההיסטוריה של העיר גמלא על המצוק המרשים עם שרידי ארכיאולוגיה המלמדים אותנו על העבר של העם היהודי ועל המצור שהיה בה. נוכל להתרשם גם מהנשרים המקננים במצוק ואולי נזכה לראות אותם פורסים כנפיים מלכותיות וארוכות. אפשר להמשיך לנחל דליות ומפל עיט ולראות גם פריחה צבעונית, לפי עונת הטיול.

גליל מערבי

טיול לראש הנקרה, צפייה בסרטון הסבר, סיור בנקרות המוארות בעלות הצבע הכחול המושלם ונסיעה ברכבת קטנה לאורך החוף. המשך לעכו העתיקה, חומות והיסטוריה, פסטיבלים עכשוויים ומסעדות דגים מהמשובחות בארץ. כל טיול בצפון הוא כיפי ולכן אין פלא שזו המגמה של ציבור נרחב.

מידע נוסף על טיולים באתר https://tiyulit.co.il/

לעוד מאמרים שמעניינים