שקוף

שאלת מליון הדולר: איזו טבעת היא רוצה?

בשעה טובה, מצאת את האחת שלך. וכעת, אתה מתחיל בתכנוני הצעת הנישואין. אחת המשימות המלחיצות ביותר הוא קניית טבעת היהלום שכל אישה חולמת. בחירת הטבעת מסמלת את אהבתך אליה ואת הנכונות והמוכנות לעבור לשלב הבא ולשלב את חייכם יחדיו. בעבור רבים, קניית טבעת האירוסין תהיה הפעם הראשונה בה הם נתקלים בעולם התכשיטים.

אז, איך בוחרים את טבעת האירוסין המושלמת? בואו נתחיל.

ככה בוחרים את הטבעת היהלומים

קביעת התקציב

תחילה, טרם כניסתך לחנות התכשיטים, עלייך לקבוע את התקציב. כך יוכלו לסייע לך בחנות ולכוון אותך לאפשרויות העומדות בתקציבך. את התקציב, קבע בהתאם ליכולותיך. כלל האצבע בקניית טבעות יהלומים אומר כי ההוצאה לא תעלה על שתי משכורות. אין צורך להיכנס לחובות לשם קניית הטבעת. המחשבה וההשקעה בבחירת הטבעת הן שחשובות.

גורם ההפתעה.

גברים רבים מביאים את בת זוגם עמם לשם בחירת הטבעת המיועדת. אומנם ליווי על ידי האישה יבטיח שהיא תאהב את הטבעת, אך קנייה לבד והפתעה, יראו לאישה את הצד הרומנטי והמתחשב שבך.

מידה

דבר הגורם לא פעם לבעיות בעת רכישת הטבעת הוא המידה. תארו לכם, שבעת ההצעה, כרעתם ברך, אך הטבעת לא מחליקה על אצבעה של האישה. על מנת למנוע מבוכה זו, כדאי לקחת טבעת מבעוד מועד טבעת של האישה ולהביא אותה עמכם לשם בדיקת המידה בעת הרכישה.

הסגנון

על מנת לזכות אותך בכמה נקודות זכות אצל האישה, עליך לבחור טבעת נישואין שתתאים לסגנונה. לשם כך, שים לב לפרטים בתכשיטים אותם היא עונדת, לרבות לצבעים, לגדלים ולאבנים. נסה להבין בדרך זו, אם היא אוהבת תכשיטים עדינים או שמא גדולים ונוצצים.

הצורה

עליך לבחור את הצורה של היהלום שבטבעת, מבין מספר צורות אפשריות. עגול, הוא צורתו הקלאסי של היהלום. נסיכה, צורה מרובעת, היא הפופולרית בקרב טבעות אירוסין. כמו כן, קיימות צורת הטיפה, הלב ועוד. גם כאן, נסה לכוון לסגנונה וטעמה של האישה.

להבטיח את איכות האבן: תעודת יהלום

ישנם סוגים שונים של תעודות גמולוגיות, כולן מבטיחות את איכות היהלום ואפשר לסמוך על כולן כאסמכתה מקצועית שטבעת היהלום נבדק על ידי גמולוג מוסמך ואכן אלו הפרמטרים האמיתיים של האבן. ישנן מעבדות ישראליות מעולות כגון: או GCI או IDid וDGI המספקות תעודות גמולוגיות משל עצמן. למי שמעוניין לקנות יהלומים בחיתוך איכותי אך בדירוג צבע נמוך יש את המעבדות של IGI ו HRD המתמחות בתחום זה בעיקר במזרח הרחוק ובהודו. המעבדות האירופאיות כגוןE.G.L  או IGL הן מעבדות מכובדות ומנפקות תעודות איכותיות שאינן מעלות את מחיר היהלום ולכן מועדפות על רוב החנויות במתחם בורסת היהלומים ברמת גן. בראש הרשימה ישנה התעודה של המעבדה האמריקאית  Gemological Institute of America- GIA שהינו אירגון ללא מטרות רווח שלקח על עצמו לבדוק את איכות היהלומים בעולם באופן המדעי המתקדם ביותר, משמעות הדבר שמעבדה זו היא אחת המחמירות  ביותר ולכן היהלומים המגובים בתעודה זו אף יקרים יותר.  

שילוב של מחיר, אמינות ותחושה: איפה קונים?

אחת ההחלטות החשובות ביותר בבחירת טבעת יהלום הוא מקום הקניה. כדאי לבחור מקום שהיחס בו אישי, שניתן להתייעץ עם המומחים לגבי כל השאלות שעולות במהלך ההזמנה ושאפשר לסמוך על כך, שיש עם מי לדבר גם לאחר הקניה במידת הצורך. הנושא החשוב ביותר בקניה כל כך משמעותית. הוא האמינות של המידע שניתן לגבי הטבעת של בית העסק, אשר מבטיחים שאין הונאה באיכות הטבעת היהלומים או בתנאי העסקה. לכן חשוב לבחור מקום מקצועי, אמין, עם נסיון רב ומוניטין טוב. מומלץ לקנות מחברה שבעליה חברים בבורסת היהלומים ברמת גן.

על מנת לחסוך הוצאות מיותרות, כדאי לקנות בחנות בעלת מפעל ייצור וייבוא. כך חוסכים עלויות תיווך שמתווספות, כאשר קונים מחנות שאינה מייבאת ומייצרת את הטבעות בעצמה. מעבר לכך תמיד כדאי לסמוך על תחושת הבטן ולקנות את טבעת יהלומים במקום שמרגישים בו טוב, מקום שמרגישים בו בנוח להעלות שאלות ולהתייעץ. יש להיזהר ממוכרים באינטרנט, מעסקאות שמחירן נראה נמוך מאוד וכן מחנויות שלא מספקות תעודות ליהלומים.

האם שווה לעשות ביטוח לטבעת יהלום?

ביטוח תכולת דירה רגיל מכסה באופן חלקי מאוד מקרים של אובדן או נזק לתכשיטים. הביטוח מכסה את כלל התכשיטים בלא יותר מעשרה אחוזים מסכום ביטוח התכולה, ולא יותר משני אחוזים מסכום ביטוח התכולה, לתכשיט בודד. הכיסוי תופס רק במידה והנזק התרחש, כאשר התכשיט נמצא בתוך הבית, ורק כאשר הסיבה לנזק היא אחת מתוך מספר סיבות מסוימות וביניהן אש, פריצה וגניבה. ניתן לעשות ביטוח אשר תופס עבור נזק מכל סיבה שהיא, שנקרא "כל הסיכונים" וגם סכום הפיצוי גדול יותר. בהתאם לכיסוי הרחב יותר, גם מחיר הפרמיה גבוה יותר. ניתן לעשות ביטוח ספציפי לטבעת יהלום אשר יכיל מידע לגבי הערכת השווי שלה ואשר יכסה כל נזק ואבדן, בארץ וכן בחוץ לארץ.

על מנת להימנע מבלבול וקושי בבחירת הטבעת האידיאלית, מומלץ להגיע לחנות עם ידע מעמיק בתחום היהלומים  והתכשיטים, עם מספר אפשרויות מצומצם של טבעת שנבחרו מראש. כמו כן מאוד מומלץ לבוא עם חברה טובה של בת הזוג שתעזור בבחירה הסופית. כדאי להגיע לחנות התכשיטים כמה שיותר מוכנים. להחליט על התקציב ולבחון את הדגמים המוצעים באתרי האינטרנט של החנויות. לאחר מכן לבחור מבין הדגמים האלו מספר אפשרויות מצומצם ולהגיע לחנות לבצע את הבחירה הסופית והקניה. 

לעוד מאמרים שמעניינים